REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY

Przyszedł czas na ostatnią makietę, która na pierwszy rzut oka jest banalna. Kryje jednak w sobie pewną ciekawostkę. Ostatni już raz zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi tekstami poświęconymi realizacji projektu „HUMAN”.

Wstęp – etap przygotowań do projektu, czyli inspiracje i pierwsze próby
Realizacja pierwszej makiety
Realizacja drugiej makiety
Realizacja trzeciej makiety
Realizacja czwartej makiety
Realizacja piątej makiety

REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY


Na samym początku zaznaczę, że makieta powstała na zgliszczach wcześniejszego projektu, który okazał się mało udany. Plan zakładał stworzenie lasu. Wywierciłem kilkadziesiąt otworów na choinkowe lampki. Wszystko po to, aby podświetlały od spodu wszystkie gałązki. Wyszło źle, ale chciałem o tym fakcie wspomnieć, bo to jakby nie patrząc początkowy etap budowy ostatniej makiety.

REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN

Wracając jednak do „właściwej” makiety. Jej sposób wykonania okazał się najprostszy. Moim zadaniem było odpowiednie umiejscowienie kawałków drewna, tak aby w uporządkowany sposób wypełniały kadr. Jako elementów drewnianych użyłem kawałka starego pnia znalezionego w rzece. Tak namoknięte drewno umożliwiało jego łatwe rozwarstwienie. Niewątpliwym atutem był również jego wygląd. Wszystkie drewniane elementy wykorzystane do budowy tej makiety pochodzą z jednego kawałka pnia. Nie chciałem ich mieszać ponieważ zależało mi bardzo na spójności kadru nawet w sferze której nie można dostrzec. Zdaję sobie też sprawę, że tego nie widać i mogłem równie dobrze każdy element wyławiać z rzeki osobno.

REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN

Po przystąpieniu do prób z człowiekiem jedyne co musiałem poprawić, to ustawienie ciała. Chciałem aby wpisywało się delikatnie w otaczające go pejzaż, podkreślając przy tym jego wielkość. W międzyczasie skorygowałem nieco światło, tak aby, pojawiło się więcej cienia.

REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO REALIZACJA SZÓSTEJ MAKIETY Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN

Tradycyjnie już na koniec przedstawiam efekt końcowy.

REALIZACJA PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO fotografia konceptualna Krzysiek Jeżyna Blog Cykl HUMAN

NA ZAKOŃCZENIE


I to by było na tyle. Planuję jeszcze jeden wpis poruszający temat cyklu „HUMAN”, ale będzie on wyłącznie podsumowaniem półrocznego projektu. Ciekawostką będą nieudane makiety, które „poszły” do kosza. Więc zapraszam już dziś do śledzenia nowości na blogu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz