PROJEKT Z PAPIERU

Niedawno zacząłem nowy projekt fotograficzny. W odróżnieniu od wcześniejszego (HUMAN) będzie on w całości kolorowy. Lecz to nie koniec zmian. Jak możecie zobaczyć w tytule, tworzę projekt z papieru. Jedyne co łączy nowe ze starym, to fakt, że wykonuję go na bazie makiet.

Melodia Gwiazd Wpis Krzysztof Jeżyna Blog Dłonie Projekt z Papieru

O CZYM?


Pamiętacie czasy dzieciństwa? Żądze odkrywania, poznawanie nowego i w rezultacie unikalne uczucie spełnienia? Wszystko nowe, interesujące i wyjątkowe. Dlaczego w miarę poznawania tracimy to wszystko niemal całkowicie? Przecież świat wokół nas pozostał taki sam. Trawa pozostała tą samą puszystą zieleniną. Z chmur cały czas można wydobyć niesamowite kształty. Drzewo jest tak samo świetnym miejscem na bazę jakim było dawniej. Patrzymy na to wszystko widząc jedynie powłokę, magiczność gdzieś nam uciekła.

Grafika Wyróżniająca Melodia Gwiazd Krzysztof Jeżyna Blog Trawa z Papieru Projekt z Papieru

JAK?


Na bazie ręcznie robionych makiet wykonanych z papieru.
Poprzez ten wybór chcę podkreślić delikatność tego okresu naszego życia i fakt niesamowitej podatności na otaczającą rzeczywistość. Można wręcz powiedzieć, że rodzimy się niczym czyste kartki papieru. Nasze poszukiwania stopniowo ją zapełniają dając wstęp do opowiadania jakim jest życie każdego z nas.

Melodia Gwiazd Wpis Krzysztof Jeżyna Blog Budowanie Makiety Projekt z Papieru

DLACZEGO?


Jestem na etapie życia, w którym powierzchowne patrzenie już jest normą. Kiedyś odzierałem wszystko ze skóry patrząc głębiej, teraz ta powłoka jest w niewytłumaczalny sposób mocniejsza i grubsza niż kiedykolwiek była. Coraz trudniej jest się przez nią przebić. Brak we mnie tej dziecięcej fascynacji i radości. Może nie straciłem tego w pełni ale ta część która została jest stanowczo zbyt mała. Widzę to i strasznie mi to doskwiera. Dlatego staram się ją odzyskać.

Melodia Gwiazd Wpis Krzysztof Jeżyna Blog Budowanie Makiety Drabina do Nieba Projekt z Papieru

Projekt z papieru


Projekt z papieru pojawił się w mojej głowie już dawno. Nie miał nazwy, nie miał być nawet z papieru. Chciałem wskrzesić dziecięcą fascynację, tajemniczość obecną niemal pod każdym kamieniem, chęć odkrywania i radość poznawania. Nie wiedziałem w jakiej ma być to formie. Wiedziałem jedynie, że ma być czymś na wzór ulotnej chwili życia, która na przekór swojej ulotności pozostawiła ślad na całe życie. Chciałem stworzyć energię, która mnie ukształtowała i tak na dobrą sprawę dzięki niej mogę ją przedstawić.

Projekt nazwałem „Melodia Gwiazd”. W dalszych wpisach będę stopniowo przybliżał postęp prac. Jednak całość zaprezentuję dopiero na sam koniec. Nie chcę teraz wszystkiego ujawniać 😉
Zdjęcia będziecie mogli również znaleźć na moim Instagramie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz