NOWOROCZNE POSTANOWIENIA

Tak na dobrą sprawę chyba każdy z nas ma sprawę wartą dokończenia lub taką, która nawet nie została rozpoczęta. Noworoczne postanowienia, to kolejna po zakupie alkoholu, najważniejsza z ważnych spraw wymagających załatwienia jeszcze przed sylwestrem. Pierwsze co przychodzi mi do głowy, to szeroko – dosłownie, rozumiana kwestia „wakacyjnej formy”. Totalna bzdura? Chyba można tak powiedzieć o każdym postanowieniu, dlatego nie będę skupiał się o typach postanowień, a na samym ich fakcie zawierania.

NOWOROCZNE POSTANOWIENIA


Myślę, że koniec roku jest tak bardzo popularnym czasem na postanowienia z jednego powodu. Wbrew pozorom lubimy ograniczenia i to jak ktoś nami kontroluje. Totalna wolność większość z nas krępuje. Uważam, że jest to pozostałość po naszym dzieciństwie. Czasie kontrolowanej wolności. Czuliśmy się wolni lecz przede wszystkim bezpieczni. Bezpieczeństwo zapewniały nam właśnie te ograniczenia. Bo czym tak naprawdę jest ograniczenie, jak nie kontrolą. To w połączeniu ze świadomością początku czegoś nowego, daje nam ogromną motywację. Zaczniemy od początku, spróbujemy czegoś nowego, a „ustawowe” 365 dni, będą niczym „bat”, który ma nas motywować i pchać do przodu.

Krzysztof Jeżyna Blog Noworoczne Postanowienia

SENS


Wbrew pozorom sens tego wszystkiego jest ogromny. Samemu czasem bardzo trudno jest się zmotywować. Nowy rok, nowe nadzieje. Trochę banalne, jednak jeśli coś motywuje, to nie ważne co to jest. Motywacja jest bezcenna w każdej formie.
Jednak bywa tak, że noworoczne postanowienia pozostają w fazie postanowień baaardzo długo. Wiąże się to z tym, że nie zostały przemyślane. Mądrość ludowa głosi „mierzyć siły na zamiary”. Po jaką cholerę postanawiać sobie, że zostanie się prezydentem USA, jeśli nawet nie znamy języka angielskiego? Dobra z tym to może przesadziłem. Znajomość języka polskiego nie była wymagana podczas kadencji prezydenckiej w larach 2010-2015, więc ten przykład odpada. Ale wiecie o czym chcę napisać. Nie warto postanawiać dla samego postanawiania, bo to ładnie brzmi i fajnie jest się pochwalić takim postanowieniem. Ów
działanie oszuka wiele osób, lecz nie oszuka Was samych. Jak można oszukać jedyną osobę znającą prawdę? 

Krzysztof Jeżyna Blog Noworoczne Postanowienia

……………………………(wpisz cel)


Polecam zatrzymać się na chwilę w tym momencie. Wybierając noworoczne postanowienie kierujcie się tylko i wyłącznie tym, co czujecie na 100%. Każdy z Was chce czegoś spróbować. Coś dokończyć. Zmotywujcie się na tyle, aby wszystkie „zachcianki” rozpisać na kartce. To co w głowie szybko ucieka za sprawą prozy dnia codziennego. Nie sposób o wszystkim pamiętać. Kartkę zawiesicie na lodówce i będzie Wam przypominała o celach. Ok, ale robi się z tego już nieco za bardzo „poradnikowy” wpis. To nie było moim celem.

Krzysztof Jeżyna Blog Noworoczne Postanowienia

JUST DO IT.


Noworoczne postanowienia, to temat nieco miałki. Lecz tylko pozornie. Dlaczego o tym wszystkim piszę? Ponieważ sam postanowiłem wziąć się w garść i zrobić taką listę. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że 2018 rok „nieco” przespałem. Czuję niedosyt. Nie mam zamiaru popadać w stan samobiczowania i zadręczać się tym, że mogłem dużo, a zrobiłem niewiele. Nie o to w tym chodzi. Mam świadomość co poszło nie tak i motywację, aby w nowym roku, to naprawić. Chodzi również o spróbowanie czegoś nowego. 
Kompletnych „bzdur” niedających mi spokoju. 

Krzysztof Jeżyna Blog Noworoczne Postanowienia

Chociażby jazda na deskorolce. Cholera…, zawsze o tej porze roku, mam coś na wzór wyrzutu sumienia, że latem nie „ogarnąłem” tego tematu. Po co mi to? Nie wiem. Po prostu chcę spróbować. To jest błahostka, ale przecież rok ma 365 dni. Tych małych celów może być mnóstwo. Przeplatać się mogą z większymi. Chcę również tworzyć więcej projektów, zdjęć. Tego wszystkiego na czym mi bardzo zależy, a w 2018 tym się nie zająłem.

Krzysztof Jeżyna Blog Noworoczne Postanowienia 5

Wyrwijcie z nadchodzącego roku tyle, ile udźwigniecie! Do następnego i szczęśliwego nowego, 2019. 

Fot: pexels.com

2 komentarze
 • Avatar
  Klaudia
  Opublikowano 30 grudnia o 08:19 Odpowiedz

  O! To ja Tobie życzę żebyś w nadchodzącym roku udźwignął tyle ile tylko sobie wymarzysz! ?

  • Krzysztof Jeżyna
   Krzysztof Jeżyna
   Opublikowano 31 grudnia o 16:00 Odpowiedz

   Dzięki! Tobie również siły życzę 🙂

Dodaj komentarz